2023. jan 17.

Német lövegállás - Diorama 1/35 méretben - Figurák, kiegészítők, Pa.K. 36 TELJES

írta: daneeer
Német lövegállás - Diorama 1/35 méretben - Figurák, kiegészítők, Pa.K. 36 TELJES

Ahogy az előző posztban ígértem bemutatom a diorámán helyet kapott figurákat, ágyút, épületet, kiegészítőket.

Három készlettel dolgoztam, 7,62MM PAK-36(R) /innen/, SHELLS WITH AMMO BOXES MAKETT /innen/, GREEN STUFF WORLD FLEXIBLE SANDBAGS /innen/, TAMIYA GERMAN ARTILLERY CREW SET /innen/, utóbbiból csak 2 figurát és néhány kiegészítőt használtam fel.

Első körben a félkész diorámán elhelyeztem a PAK-36-ot és hozzá a kiegészítőket, hogy lássam mekkora hely van a beépítésre. Az ágyú készletben lévő lövegken kívül felhasználtam a SHELLS WITH AMMO elemeit is.

Majd következnek a kiegészítő elemek és makett figurák összeragasztása, festése. Ezek alapozását Vallejo, Grey 61-73 színnel fújtam le. Amúgy kb 2 éve kezdtem el használni airbrush pisztolyt használni. Nagyon bejön és valóban már megjelenést tudunk adni a figuráknak, harci maketteknek. Tervezet átállni teljesen Vallejo festékekre, azaz ugye vízbázisúak és jó használhatók airbrush-hoz is, másrészt jól keverhetőek és lehet velük megvalósítani az árnyékolásokat. 

Ebben a diorámában próbáltam ki először egy vásárolt homokzsák kiegészítőt (Green Stuff World flexible Sandbags - Innen). Eddig magam próbálkoztam, kisebb nagyobb sikerrel. De ez a Green Stuff homokzsák nagyon bejön. Jól formázható, ragasztható és festhető. Sajnos a 25db készlet akkora homokzsák kupacra nem elég, de tankokra, vagy ehhez hasonló kisebb fedezékekre ideálisak.

Ezeken a figurákon (TAMIYA GERMAN ARTILLERY CREW) próbálgattam megjeleníteni az árnyékolást és finomabb ecsetvonásokat. Erről a képek csak a kész diroámán látható, külön rólunk nem készültek képek. Itt  Revell színekkel dolgoztam, egyedül a Fekete színt használam Vallejo készletből.

Az alapon használt sarat, szokásosan magam készítettem, szitált homok, festék és faragasztó felhasználásával. A jövőben a tervek között van, hogy szín nélkül fogom a felületekre felvinni és utólag fújom le airbrush-al.  Az apró port, homok és további sár imitálást főleg Pigment-el valósítottam meg. 

A diorámán az lövészárokon kívüli felületet statikus fűvel borította le. Annyi csavarral, hogy nem statikus fűszóróval, hanem egyszerűen kézzel. Nem csináltam mást, mint fogtam egy kisebb csomót az ujjammal, amit belemártottam a faragasztóba és egyből az adott pontra nyomtam, és így haladtam csomónként. Ez egy jó módszer, de kisebb területekre ajánlom, mert elég melós. És érdemes kiegészíteni a műfüvet egyéb talajkiegészítővel, vagy különböző árnyalatú műfüvekkel, vagy virágokkal, mű növényekkel.  Én most ezzel dolgoztam: Model Scene Grass Flock 2mm Early Summer.

Kifejezetten élveztem ennek a diorámának az elkészítését. Több új megoldást is kipróbáltam, több új készletet és nem utolsó sorban szerintem az első alkotásom, ahogy több készletet kevertem össze és építettem fel belőle ezt a történetet. Ha időm engedi, készítek kis videókat a kész diorámáimról, mert mást mutatnak magukból ha videón, némi hangaláfestéssel láthatjuk őket. Kövess be a youtube csatornán és kapod az értesítést, amint új videó kerül fel: www.youtube.com/@hobbymakett.

A következő diorámáim a terveim szerint jóval kisebbek lesznek és főleg a figura festésre fókuszál majd. És a „hátterek” képező diorámák tényleg csak minibálban jelennek meg. Minden próbálkozásról készítek képeket és nagyon kritikus leszek magammal és minden észrevétel leírok. Ez legyen akár rossz, vagy jó meglátás.

Szólj hozzá

makett második világháború dioráma német katona dioráma 1:35 német katonák makette makett 1:35 német makett dioráma készítés dioráma alkotás pak 1:35 dioráma végleges dioráma alapok makettezéshez útravaló